O mnie

Misiowa górka to misie, lalki i inne rzeczy wykonane przeze mnie ręcznie :)


Nazywam się Ilona :) Głównie na co dzień jestem szczęśliwą mamą i żoną, a w weekendy zamieniam się w studentkę:) Gdy już jednak mam chwilę dla siebie, to odstawiam książki na rzecz kawy i szydełka :)

Moja pasja do szydełkowania zaczęła się trzy lata temu i od tego czasu wykonałam wiele maskotek i nie tylko. Do misiów nigdy nie wykorzystuję wzorów i sama jeszcze żadnych nie stworzyłam. Z tego powodu nie ma drugiego takiego samego egzemplarza.
W domu od zawsze była włóczka, druty i szydełka. Babcia nawet jeszcze parę lat temu tworzyła wymyślne swetry i serwetki. Niemal nie wypuszczała z rąk swoich atrybutów. Ten talent i pasja przeszły na mamę, która z włóczki wyczaruje wszystko, a z czasem i ja nie potrafiłam się oprzeć...

Kocham tworzyć coś z niczego, a rzeczy które tu napotkacie to nic innego jak trochę włóczki, wypełnienia i kilku innych elementów, które z osobna niewiele znaczą. Dopiero kilka godzin twórczego działania sprawiają, że powstaje miś, lalka czy też inna rzecz. Każdy egzemplarz kreuję od początku do końca, od pierwszego oczka w łańcuszku do "doszycia guziczka w ubranku".

Kocham siedzieć przy kawie i szydełkować:) Kocham dobierać tkaniny na ubranka, kreować misiom pyszczki. Kocham spojrzeć na gotową rzecz i czuć, że szkoda mi się będzie z nią rozstać, bo każdy miś czy lalka są dla mnie wyjątkowe. W końcu sama je stworzyłam i przez to mają dla mnie duszę :)
Wykonanie jednego misia z ubrankiem zajmuje od 7-10 godzin, a czasem i dłużej. Lalka czy kocyk to jeszcze więcej czasu. Jednak wartość słów:


"Rób w życiu to, co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować" 

jest przyczyną tego, iż chcę rozwijać moją pasję:)

Pozdrawiam
Ilona

1 komentarz: